piątek, 13 lutego 2015

Trzy proste pomysły na Walentynki


Nie trzeba kupować dekoracji, żeby stworzyć walentynkowy nastrój. Wystarczy czerwona kartka, dziurkacz do papieru w kształcie serca, nożyczki i klej. Szybkie i banalnie proste, do wykorzystania nie tylko w Walentynki. Chociaż akurat tego dnia serduszek nigdy za wiele :)

1. Serduszkowe confetti

Dwustronną kartkę papieru (najlepiej z bloku technicznego) traktujemy dziurkaczem w baaardzo dużej ilości. Małe serduszka rozrzucamy na stole, podłodze lub łóżku.

2. Herbata od serca

Potrzebne nam będą torebki herbaty ze sznureczkiem (lub doszywamy grubszą białą nić do zwykłej, okrągłej torebki). Odcinamy papierek na końcu sznurka. Dziurkaczem wycinamy 2 serduszka (kartka nie musi być dwustronna). Jedno serduszko kładziemy prawą stroną do dołu, smarujemy klejem, nakładamy sznurek z herbaty, a na górę przyklejamy drugie serduszko.

3. Kakaowe serduszko

Na kawałku tekturki odrysowujemy kubek. Wycinamy. Wewnątrz powstałego koła wycinamy otwór, trochę większy niż serduszko w dziurkaczu. Na innym kawałku papieru dziurkujemy serduszko. Wycinamy kawałek tak, aby powstały wzór znajdował się w środku (kawałek musi być choć trochę większy niż otwór w okrągłym kartoniku). Przyklejamy na środku tekturki. Z boku koła doklejamy nieduży pasek tekturki na uchwyt. Robiąc kawę lub gorącą czekoladę najpierw wlewamy do kubka mleko, spieniamy, ostrożnie wlewamy gotowy napój, a na koniec nakładamy nasz szablon i posypujemy otwór odrobiną kakao lub kawy rozpuszczalnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz