środa, 3 czerwca 2015

TOP 5 - Sposoby na udany poranek (i resztę dnia!)


1. Stwórz poranne rytuały - to naprawdę działa relaksująco. Po wstaniu z łóżka przeciągam się trochę, wykonuję kilka prostych ćwiczeń. Myję twarz, nakładam krem, smaruję całe ciało pachnącym balsamem. Zaparzam kawę w ulubionym kubku. Wiem, że nie każda z Was ma rano tyle czasu, ale spróbujcie stworzyć własne poranne rytuały - powtarzane codziennie zapewnią Wam dobry nastrój.

2. Włącz ulubioną piosenkę - właściwie niekoniecznie ulubioną, ale taką pozytywnie nastrajającą. Ja na co dzień słucham dosyć ciężkiej muzyki (nie, nie przewidziałyście się - i to w dodatku po niemiecku :), ale rano wolę posłuchać czegoś bardzo pozytywnego. Moim absolutnym numerem jeden pod tym względem jest Somewhere over the rainbow w wykonaniu Israela Kamakawiowo'ole'a. Od razu mam dobry humor!


3. Zjedz dobre śniadanie - chyba nie muszę nikogo przekonywać, że to najważniejszy posiłek. Dostarcza nam energii na cały dzień, dlatego tak ważne jest, żeby było bogate i zróżnicowane. Owsianka lub kanapki, do tego ulubiona kawa, świeżo wyciskany sok i owoce - kolorowo, zdrowo, chociaż niekoniecznie dietetycznie. Wszystko podane na ładnej zastawie, z tulipanem w wazonie, najlepiej w towarzystwie ukochanych osób. 
4. Zrób listę zadań - spisz na kartce wszystko, co musisz zrobić w ciągu całego dnia. To pomoże Ci skupić się na konkretnych zadaniach i nie marnować czasu, a skreślanie kolejnych sprawunków zadziała motywująco. Tylko nie przesadzaj! Jeśli punktów jest więcej niż 10, coś sobie odpuść. Nie ma nic gorszego niż uświadomienie sobie rano przytłaczającego planu dnia. To pomaga uspokoić myśli, a spokojny umysł to lepszy humor!
5. Zadbaj o siebie - dobry wygląd zawsze oznacza dobre samopoczucie. Czasem jedno spojrzenie w lustro może mi popsuć nawet dobrze zapowiadający się dzień. Ale przecież jest tyle sposobów na zaradzenie temu. Pomaluj się inaczej niż zwykle (lub w moim przypadku w ogóle pomaluj, bo na co dzień tego nie robię), wypróbuj nowe uczesanie (ostatnio codziennie inaczej spinam włosy, choć normalnie noszę rozpuszczone - już mi wychodzą całkiem znośne dobierańce), załóż biżuterię, ubierz coś wyjątkowego bez okazji...
... a potem uśmiechnij się do siebie w lustrze i powiedz: "Jestem piękna i szczęśliwa! To będzie udany dzień!" :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz